Cedrus libani 'Nana'

Céder libanonský 'Nana'

  • Dorastá do výšky 2-3 metre za 10 rokov.
  • Má rád plné slnko, odporúčame len na slnečné stanovisko.
  • Preferuje dobre odvodnenú pôdu a primeranú zálievku, nemá rád dlhšie preschnutie.
  • Nie je potrebné strihanie.
  • Je vhodný aj do malých záhrad
 

Pre svoju krásu, užitočnosť a majestátnosť sú libanonské cédre jedny z najuctievanejších solitérov na zemeguli. Cedrus libani 'Nana' je vzácna príležitosť, ako si môcť dopriať tento ospevovaný strom aj do menších záhrad. Je to trpasličí kultivar tejto legendy, ktorý vznikol ako čarovník na libanonskom cédri.

Jedinečný kúsok, ktorý máme v ponuke v našom záhradníctve ako solitér je tvarovaný ako multikmeň - a môžeme Vám zaručiť, že rovnaký nenájdete na predaj v celej Európe.

Drevo libanonských céderov sa vyvážalo do celého starovekého regiónu východného Stredomoria. Existujú napríklad i záznamy že ich drevo používali Egyptsky králi v čase pred viac ako 4 600 rokmi. Krátko nato sa tieto stromy spomínajú v Epose o Gilgamešovi – niektorými považovanom za najstaršie známe veľké literárne dielo – napísanom pred viac ako 4000 rokmi. Všeobecne sa verí, že Šalamúnov chrám bol postavený z tohto dreva asi pred 2 700 - 2 800 rokmi. Noví autori ako William Shakespeare, Antoine de Saint-Exupery a Khalil Gibran im tiež vzdali hold vo svojich dielach. Vyššie uvedene sa nedá povedať o mnohých ďalších ikonických stromoch. Či už Sekvoje obrovské, japonské Sugi, eukalypty v Austrálii, Tasmánii, a na Novom'Zélande, v Čile a Argentíne. Všetky rastú do stromov veľkého vzrastu, ale žiadny neprináša do krajiny takú kvalitu ako tento vzácny libanonský céder. Aj George Washington, prvý americky prezident bol pochovaný pod libanonským cédrom.

V ponuke

Solitér, výška cca 350-400 cm
Tento jedinečný solitér je naozaj očarujúci. Vďaka svojmu veku viac ako 10 rokov je dorastený takmer na dospelú výšku. Je skvelý ako solitér do malých záhrad, kde sa môžete spoľahnúť, že Vás nikdy neprerastie. Je to jedinečný kúsok, ktorý nájdete len u nás.