V Magazíne Agapé sa naučíte zaujímavé informácie o rastlinách a tipy k starostlivosti o záhradu

 

Najnovšie články


Bylinky a ich využitie

Bylinky sú nenahraditeľnou súčasťou rôznych nápojov alebo jedál, od bazalkového pesta, cez čaj z materinej dúšky, až po mojito. Dodávajú im špecifickú arómu a bez nich to jednoducho nie je ono! Niektoré majú aj liečivé účinky, ako šalvia, lippia, alebo už spomínaná materina dúška.

Slnkom zaliate záhrady - Prednáška 27.5.

Chceli by ste sa dozvedieť aké rastliny si vybrať na slnečné miesto v záhrade? Či už je celá Vaša záhrada zaliata slnkom, alebo len časť, alebo len terasa alebo balkón, na tejto prednáška sa dozviete, aké rastliny budú na také miesto najvhodnejšie.


Záhrada plná motýľov a včiel: Ako prilákať opeľovače do vašej okrasnej záhrady

Aké trvalky si vybrať do záhrady, aby ste prilákali motýle a včely a prečo je to vlastne dôležité?


Pripravte sa na jar v záhrade

6 tipov ako seba a svoju záhradu pripraviť na blížiacu sa jar. Od predjarného upratovania, cez predjarný postrek, pozrite si pár tipov, ako na to. 


U dodávateľov

Kúpou starších veľkých stromov si kupujete čas. Čas, ktorý môžete už teraz stráviť v tieni košatej lipy, alebo s knihou pod romantickou korunou previsnutej sofory. Nie každý má tu možnosť tešiť sa z takých stromov vo svojej záhrade.


Vianočné stromčeky

Vianočný stromček je jednou z najkrajších vecí na Vianociach. Posledné roky sa ale rieši, ako aj túto tradíciu spraviť udržateľnou. My Vám poradíme, ako si vianočný stromček udržať nažive, ako si vybrať naozaj živý strom a ukážeme Vám aj možnosti z našej ponuky.


Kvety vo Vašej záhrade – Rododendróny a azalky

Rhododendróny vyžadujú kyslé pH, to je známy fakt, ale vedeli ste, že je nevhodné k nim dávať hlbokú vrstvu kyslého substrátu? Ako ich správne posadiť a ako sa o ne postarať sa dozviete v článku. 


Starostlivosť o stálozelené rastliny

Často sa na nás zákazníci obracajú s otázkami, ktoré sa týkajú stálozelených rastlín a ich údržby. Väčšina ľudí pri hľadaní stálozelených rastlín do záhrady, automaticky rozmýšľa nad ihličnanmi - tento trend je však už dávno zbúraný. V našom sortimente sa nachádza aj množstvo listnatých rastlín, ktoré sú stálozelené.


Viac tipov a informácií viete získať, pokiaľ navštívite náš Facebook a Instagram, kde pravideľne prispievame o novinkách v našom sortimente, zaujímavých druhoch rastlín, izbových rastlínách, údržbe záhrady a starostlivosti o rastliny a mnohých iných témach.

Pokiaľ máte tipy na články, alebo otázky, napíšte nám ich mailom.