O Agapé - Záhradníctvo Agapé
 

Záhradníctvo Agapé vzniklo v roku 1993. Z pôvodne malého nitrianskeho záhradníctva pod hradom, s ponukou pár drobných rastlín sme postupne rástli.

Časom sme sa presťahovali z Nitry a zapustili korene v Bratislave. presnejšie v Podunajských Biskupiciach na Ulici Svornosti. Momentálne pôsobíme už krásnych 10 rokov na ulici Devínska cesta 3 v Bratislave smerom na Devín.Veľmi ochotný personál, má na zákazníkov čas, poradí, ale neodradí od toho, čo chcete. Pri realizácii sú veľmi pedantní a je vidno, že to robia celým srdcom. Odporúčam.
-Zákazník Martin


Na ploche 60 árov predávame viac než 1200 rastlín, niekedy až do výšky 12 metrov. Snažíme sa hľadať výnimočné kúsky, experimentovať s druhmi, ktoré u nás nie su veľmi známe a prinášať na Slovensko netradičné tvary rastlín.

Na Slovensku sme ako prví začali ponúkať pravé Japonské bonsaje.

Popri predaji rastlín sme sa začali venovať aj výsadbám. Medzi naše najväčšie projekty patrilo nádvorie Palácu Motešických, výsadba na štýl japonskej záhrady pri hoteli Kempinski na brehu Dunaja, alebo výsadba Nádvoria (Malý Berlín) v Trnave.

Množstvo ďalších realizácií bolo rovnako náročných s rovnako krásnymi výsledkami v súkromných záhradách našich zákazníkov.

 
  • Palace Motešických Agapé záhradníctvo

Údržby záhrad
robíme s láskou

Údržbám záhrad sme sa začali venovať, aby si záhrady ktoré vysádzame, udržali svoj vzhľad a krásu aj dlho po ich dokončení.

Minulý rok sme spojili svoje sily v rámci údržieb záhrad s firmou Karpatský záhradník, ktorá sa údržbám venovala ešte skôr ako my.

Teraz robíme údržby všetkým záhradám, nie len nami sadenými. Vďaka tomu si môžu aj maximálne pracovne vyťažení ľudia užívať relax v peknej záhrade o ktorú je postarané.

  • Vertikutácia a kosenie trávnikov.
  • Postrek proti burine a škodcom
  • Tvarovanie živých plotov
  • Komplexná starostlivosť o dreviny.
  • Možnosť odborného poradenstva.

Prečo sa voláme Agapé?

V starogréčtine agapé znamená lásku, bezpodmienečnú a nezištnú, takú akou je napríklad láska Boha k ľuďom a my veríme, že aj láska prírody k svojim obyvateľom. Snažíme sa aj naše Agapé robiť s láskou - k rastlinám, prírode, k sebe navzájom a ku klientom.