Záhradníctvo Agapé vzniklo v roku 1993. Z pôvodne malého nitrianskeho záhradníctva pod hradom, s ponukou pár drobných rastlín sme postupne rástli.

Časom sme sa presťahovali z Nitry a zapustili korene v Bratislave. presnejšie v Podunajských Biskupiciach na Ulici Svornosti. Momentálne pôsobíme už krásnych 10 rokov na ulici Devínska cesta 3 v Bratislave smerom na Devín.Veľmi ochotný personál, má na zákazníkov čas, poradí, ale neodradí od toho, čo chcete. Pri realizácii sú veľmi pedantní a je vidno, že to robia celým srdcom. Odporúčam.
-Zákazník Martin


Na ploche 60 árov predávame viac než 1200 rastlín, niekedy až do výšky 12 metrov. Snažíme sa hľadať výnimočné kúsky, experimentovať s druhmi, ktoré u nás nie su veľmi známe a prinášať na Slovensko netradičné tvary rastlín.

Na Slovensku sme ako prví začali ponúkať pravé Japonské bonsaje.

Popri predaji rastlín sme sa začali venovať aj výsadbám. Medzi naše najväčšie projekty patrilo nádvorie Palácu Motešických, výsadba na štýl japonskej záhrady pri hoteli Kempinski na brehu Dunaja, alebo výsadba Nádvoria (Malý Berlín) v Trnave.

Množstvo ďalších realizácií bolo rovnako náročných s rovnako krásnymi výsledkami v súkromných záhradách našich zákazníkov.

 

Prejdite sa virtuálne
po Agapé

Na Google StreetView sa viete poprechádzať aj po útrobách nášho záhradníctva a nazrieť na nádherné rastlinky, ktoré na Vás na Devínskej ceste 3 čakajú.

ℹ️ Stačí po obrázku ťahať myšou alebo prstom na telefóne. Šípkou na zemi sa pohybujete.

Údržby záhrad
robíme s láskou

Údržbám záhrad sme sa začali venovať, aby si záhrady ktoré vysádzame, udržali svoj vzhľad a krásu aj dlho po ich dokončení.

Teraz robíme údržby všetkým záhradám, nie len nami sadenými. Vďaka tomu si môžu aj maximálne pracovne vyťažení ľudia užívať relax v peknej záhrade o ktorú je postarané.

Minulý rok sme spojili svoje sily v rámci údržieb záhrad s firmou Karpatský záhradník, ktorá sa údržbám venovala ešte skôr ako my.

Sme jeden kolektív a spoločnými silami sa staráme o Vaše záhrady.

Prečo sa voláme Agapé?

V starogréčtine agapé znamená lásku, bezpodmienečnú a nezištnú, takú akou je napríklad láska Boha k ľuďom a my veríme, že aj láska prírody k svojim obyvateľom. Snažíme sa aj naše Agapé robiť s láskou - k rastlinám, prírode, k sebe navzájom a ku klientom.