Pinus parviflora

Borovica malokvetá

  • Dorastá do výšky 9-15 metrov
  • Má rada plné slnko
  • Preferuje dobre odvodnenú pôdu, priemerne zavlažovanie.
  • Je vhodná aj do meneších záhrad, v závislostí od kultivaru a zaštipávania.
  • Nestrihá sa, ale zaštipujú sa mladé výhonky, čím sa zahusťuje.
 

Pinus parviflora - borovica malokvetá je krásny druh borovice s kratším, modro-striebristým ihličím, ktorý sa používa aj na bonsaje. 

Má väčšinou nepravideľný vzrast, čo jej ale neuberá na kráse, skôr pridáva. Aj vďaka nemu je jedným z najkrajších solitérov do záhrad, pôsobí veľmi prirodzene a necháva vyzniesť kráse prírody. Je to jeden z najobľúbenejších druhov rastlín na japonské makro-bonsaje, pri pravideľnom zaštipávaní majú jednotlivé konáre veľmi bohatý a plný vzhľad. 

Miluje slnko, preto odporúčame len na stanoviská, ktoré jej doprajú dostatok slnečných lúčov, ktoré potrebuje na svoju krásu. Je plne mrazuvzdorná v našich podmienkach.

Vyšlachtených je množstvo rôznych kultivarov, niektoré dorastajú len do 3 metrov ('Neigishi'), niektoré majú vzpriamenejší rast ('Ryu Jin'), ale všetky spája krásne modrasté ihličie a drobné, ružovo-červené "kvietky", ktoré sa neskôr menia na šišky strednej veľkosti.

V prípade záujmu o makro-bonsaje nás neváhajte kontaktovať telefonicky, alebo mailom. Aktuálne ich dovážame pre klientov len na objednávku.